6 lipca 2020

Jak rozliczyć podatek za prace sezonowe

Prace sezonowe to świetna okazja do tego, by każdego roku coś sobie dorobić. Jest to dobra okazja zarówno dla osób starszych, jak i młodszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie dobrze prezentują się oferty takiej pracy sezonowej za granicą. O czym jednak warto wiedzieć, wyjeżdżając do pracy za granicę?

Jak wygląda rozliczenie podatkowe?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że najpopularniejszymi kierunkami wyjazdu Polaków, są przede wszystkim Niemcy, a także Anglia. Aktualnie są to atrakcyjne miejsca już nie tylko ze względu na dość wysokie zarobki, lecz także, dlatego że można tam spotkać wielu rodaków, przez co komunikacja jest znacznie łatwiejsza.

Jeśli chodzi o podatki, to nie trzeba za bardzo się nimi martwić. Obowiązek podatkowy, a raczej obowiązek zapłacenia zaliczki na podatek dochodowy, przede wszystkim spoczywa na przedsiębiorcy, u którego jest się zatrudnionym. Należy jednak pamiętać zawsze o tym, by potem dokonać rozliczenia, odpowiednim dokumentem, zarówno w kraju, w którym się pracowało, jak i również w niektórych przypadkach, w Polsce.

Czy ktoś może pomóc?

Raczej nie powinno dojść do sytuacji, gdy podatku będzie zapłacone zbyt mało. Raczej częściej trafi się sytuacja, gdy wcześniej nikt nie pomyślał o tym, że podatnik może dokonać jakichś odliczeń i z tego tytułu może uzyskać zwrot z podatku. Są jednak miejsca, które takie zwroty pomagają uzyskać. Przykładowo w poszukiwaniu odpowiedniej osoby, można wpisać w wyszukiwarce hasło: „zwrot podatku z niemiec Rzeszów”, co da wynik w postaci biura rachunkowego, bądź osoby, która właśnie pomaga uzyskiwać takie zwroty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *