6 lipca 2020

Jak rozliczyć podatek za zakupy zagraniczne?

Zarówno jako osoba prywatna, czy też jako przedsiębiorca reprezentujący firmę, czasem możemy mieć do czynienia z transakcjami za granicą. Mogą to być zwykłe zakupy, wyjazd służbowy, wyjazd do pracy, czy też przejazd przez dane państwo. Wszystko to się wiąże z narastaniem pewnych obowiązków podatkowych, które oczywiście są na bieżąco pokrywane, jednak czy da się w jakiś sposób zapłacony podatek odzyskać?

Gdzie szukać pomocy?

W sprawach podatkowych lepiej jest nie udawać się do osób, które nie mają wiedzy i doświadczenia w rozliczaniu takich transakcji. Jeśli ktoś akurat na tym się nie zna, to bardziej może zaszkodzić, niż pomóc. Częstym krajem wyjazdu Polaków, są Niemcy, czy też inne państwa ościenne. Dlatego też, jeśli ktoś poszukuje osoby, która rozliczy podatek właśnie z jednym z sąsiadów, to najlepiej jest szukać biura rachunkowego, które właśnie między innymi w tym się specjalizuje.

Firmy rozliczające podatek z Niemiec, czy Czech lub Słowacji, to nic dziwnego i w dzisiejszych czasach, powinien potrafić to tak naprawdę każdy księgowy. Niestety nie zawsze tak się zdarza. Należy przy tym pamiętać, że nawet jeśli jakaś firma reklamuje się, jako rozliczająca takie transakcje, to zawsze warto spytać o doświadczenie, ponieważ mimo wszystko, tego może być brak.

Firmy rozliczające podatek z Niemiec, mogą być świetnym rozwiązaniem na obsługę księgową dla przedsiębiorstw, które właśnie w tym państwie dokonują wielu operacji. Jest to dobre wyjście, ponieważ w jednym miejscu będzie znajdować się cała księgowość, zarówno ta związana z transakcjami krajowymi, jak i zagranicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *